Студентска истраживачка група са Универзитета у Новом Саду The BioSense Alt. Protein Project, која се бави тематиком алтернативних протеина у циљу подизања свести о значају хуманије, тзв. „хране будућности“, позива заинтересоване студенткиње и студенте основних, мастер и докторских студија свих усмерења (биолошке, хемијске, технолошке, техничке, физичке, економске и друге науке) да присуствују kick-off догађају како би се упознали са радом групе и укључили се у њене будуће активности.
Догађај ће бити одржан у онлајн формату, у понедељак, 22. фебруара 2021. године, у 16 часова, на платформи Zoom (Passcode: 235951).
Током скупа биће речи о алтернативним протеинима са биолошког, бизнис и технолошког аспекта, а такође ће бити представљени планови и будуће активности ове студентске групе.
Заинтересовани да постану чланови студентске групе могу се регистровати на сајту групе.
__________________
Студентска група The BioSense Alt. Protein Project је део глобалног студентског покрета подржаног од стране америчког Института добре хране (енгл. The Good Food Institute - GFI), који се залаже за стварање што бројнијих мултидисциплинарних заједница студената, научника и свих осталих заинтересованих за поље алтернативних протеина (биљни протеини, инсекатски протеини, „месо из лабораторије“ – култивисано месо) у циљу подизања свести о значају хуманије, тзв. „хране будућности“.
Групу су основале три докторанткиње Природно-математичког факултета Универзитета у Новом Саду (биохемије, примењене физике и молекуларне биологије), запослене на Институту БиоСенс, који је носилац већ два пројекта које финансира GFI и кроз које решава проблеме заокруживања процеса производње култивисаног меса.
Циљ ове групе је да окупи велики број студената основних, мастер и докторских студија различитих усмерења и области интересовања, као и да повеже све заинтересоване стране за шири домен алтернативних протеина – њихово испитивање, производњу, примену или проналажење нових тржишних могућности. Кроз организовање различитих активности попут научних и популарних предавања, клубова, радионица, блогова и друштвених догађаја намера је да се такође прикупе нове идеје и да се оствари шири утицај на локалну и регионалну заједницу.
УНИВЕРЗИТЕТ У НОВОМ САДУ
Др Зорана Ђинђића 1
21102 Нови Сад, Србија
021 485 2020
[email protected]
Мапа сајта | Copyright © 1998-2022 Универзитет у Новом Саду. Сва права задржана. | webmaster: [email protected]