Гост Клуба професора емеритуса Универзитета у Новом Саду 6. и 7. фебруара 2019. године био је Карл Ројл, професор Универзитета Вулверхемптон и еминентни међународни стручњак у области иновативног приступа учењу и развоју креативности учесника у образовном процесу. Тим поводом, професор Ројл је у Ректорату Универзитета у Новом Саду одржао радионицу и предавање, а оба скупа била су посвећена новим, иновативним приступима учењу у пост-дигиталном свету.
Интерактивна и практично оријентисана радионица о агилности за учење, под називом „Agile for Education – Using agile work practices in education to develop problem based and design led approaches to learning“ одржана је 6. фебруара 2019. године. Наредног дана, 7. фебруара 2019. године, професор Карл Ројл је у амфитеатру Ректората одржао предавање о новим приступима учењу и припреми курикулума у пост-дигиталном свету, под називом „Learning to be Human – Education in the Post Digital World“. Предавање је организовао Клуб професора емеритуса Универзитета у Новом Саду у сарадњи са Ректоратом Универзитета, у оквиру пројекта „Развој савремених курикулума у високом образовању“, који је подржао Покрајински секретаријат за високо образовање и научноистраживачку делатност.
Професор Карл Ројл (Karl Royle) је руководећи стручњак у области иновација, креативности и развојних истраживања на Институту за образовање Универзитета Вулверхемптон (Institute of Education, Faculty of Education Health and Wellbeing, University of Wolverhampton). Руководилац је иновативног студијског програма „Учење у дигиталном добу“, као и специјалиста у области развоја нових стратегија и праксе усмерене на активну партиципацију учесника у образовном процесу на свим нивоима.
Дугогодишњи истраживачки рад, изузетна међународна репутација и искуства стечена у светским размерама чини професора Карла Ројла изузетним саговорником у области развоја образовања на свим нивоима.
Детаљније информације: http://educationobservatory.co.uk
УНИВЕРЗИТЕТ У НОВОМ САДУ
Др Зорана Ђинђића 1
21102 Нови Сад, Србија
021 485 2020
[email protected]
Мапа сајта | Copyright © 1998-2022 Универзитет у Новом Саду. Сва права задржана. | webmaster: [email protected]