На Универзитету у Новом Саду од 2. до 17. марта 2017. године низом активности биће обележена десетогодишњица постојања Европског истраживачког савета European Research Council – ERC. На овај начин Универзитет у Новом Саду прикључиће се многобројним институцијама из европских и других земаља које ће учествовати у међународном обележавању Недеље Европског истраживачког савета под називом „ERC Week“.
У Изложбеном павиљону Ректората 2. марта у 16.40 часова свечано је отворена изложба пројекта ERC BIRTH. Изложба ће за посетиоце бити отворена радним данима од 8 до 15 часова до 2. априла 2017. године.
Програм обележавања Недеље Европског истраживачког савета на Универзитету у Новом Саду наставља се интерактивном радионицом која ће се одржати 13. марта 2017. године од 10 до 14 часова у мултифункционалној сали, на другом спрату зграде Ректората. На радионици ће говорити проф. др Магдалена Ђорђевић, Институт за физику Универзитета у Београду, добитница пројекта Европског истраживачког савета и проф. др Софија Стефановић, Биосенс институт у Новом Саду, добитница пројекта Birth (Рађање) Европског истраживачког савета.
Програм ће се завршити научно-популарним предавањем које ће одржати проф. др Софија Стефановић 17. марта 2017. године с почетком у 14 часова у амфитеатру Централне зграде Универзитета.
Обележавање Недеље Европског истраживачког савета заједнички организују Универзитет у Новом Саду, Биосенс институт у Новом Саду и Институт за физику у Београду – Универзитет у Београду.
Саопштење Европског истраживачког савета
______________
Европски истраживачки савет у 2017. години обележава десетогодишњицу постојања. Савет је део Европског истраживачког и иновационог програма Хоризонт 2020. Обележевање Недеље Европског истраживачког савета под називом „ERC Week“ у земљама Европе и шире одржаће се у периоду од 13. до 19. марта 2017. године и обухватиће бројне активности као што су: говори, конференције, отворена врата и други догађаји.
Европска унија основала је Европски истраживачки савет 2007. године. Реч је о првој европској организацији за финансирање врхунских истраживања у науци. Савет сваке године издваја значајна средства како би финансијски подржао најбоље истраживаче широм Европе.
Европски истраживачки савет је до данас финансирао готово 7.000 врхунских истраживача у разним фазама њихове каријере и подржао више од 40.000 чланова тимова. У оцени и избору апликација учествују признати научници из целог света, којима је једини критеријум за избор изврсност у науци.
УНИВЕРЗИТЕТ У НОВОМ САДУ
Др Зорана Ђинђића 1
21102 Нови Сад, Србија
021 485 2020
[email protected]
Мапа сајта | Copyright © 1998-2022 Универзитет у Новом Саду. Сва права задржана. | webmaster: [email protected]