
На четвртом студентском такмичењу Devogame које је одржано у Паризу, студенти инжењерства информационих система на Факултету техничких наука Универзитета у Новом Саду освојили су друго место за свој пројекат на тему превенције и смањења последица поплава уз помоћ AI технологије под називом „Систем за спречавање поплава“.
Тим студената са ФТН-а представљао је Србију на такмичењу које је такође окупило најбоље студенте из Француске, Немачке, Холандије, Саудијске Арабије и Португалије. Такмичење је организовала компанија Devoteam, један од најзначајнијих актера корпоративног саветовања у области иновативних технологија и менаџмента.
Победнички тим чинили су студенти Сара Хавзи, Марко Пузовић и Себастијан Кокаи, који су се за такмичење припремали под менторством Теодоре Лолић, асистенткиње на Катедри за информационо-комуникационе системе Департмана за индустријско инжењерство и менаџмент ФТН-а. Пројекат који су осмислили заснива се на примени технологије система DroneSeed уз чију помоћ ће бити засађен велики број стабала дрвећа, при чему ће приоритет имати подручја која најчешће трпе поплаве.
Такмичење је обухватило више етапа и укупно је окупило више од 1.200 учесника. Финалу у Паризу су претходиле виртуелне игре у којој су учествовали студенти инжењерских факултета, пословних школа и интернационалних универзитета, након чега је уследило полуфинале. Локално полуфинале је у свакој земљи окупило укупно тридесет екипа, које су имале задатак да технолошким решењем одговоре на планетарну катастрофу, са циљем да се спаси човечанство. На крају, шест екипа је одабрано за финално надметање на којем су студенти представили своје пројекте у формату TEDx, пред реномираним четворочланим жиријем који је био сачињен од руководства компаније Devoteam и представником веб-сајта Studyrama.
Екипе су оцењиване на основу креативности и иновативности, додатне вредности пројекта, корисничког искуства, потенцијала краткорочног покретања, буџетске изводљивости и квалитета усмене и писане презентације. Прво место однела је екипа студената Факултета инжењерства Универзитета у Порту, Португалија.
ФОТО: Devoteam Serbia
УНИВЕРЗИТЕТ У НОВОМ САДУ
Др Зорана Ђинђића 1
21102 Нови Сад, Србија
021 485 2020
[email protected]
Мапа сајта | Copyright © 1998-2022 Универзитет у Новом Саду. Сва права задржана. | webmaster: [email protected]